A my wciąż biegamy

Mateusz:
Coraz więcej zajęć, coraz mniej czasu…

Zaczął się rok akademicki, a dla nas zaczęła się intensywna praca. Wkręciłem się do organizacji teatralnego festiwalu studenckiego “Kontestacje”. Za mną poszła Małgosia, która w dodatku zaczęła drugi kierunek studiów. Na nowo rozpoczęły się też warsztaty teatralne grupy teatralnej, w której występuję. W efekcie czas, którym dysponujemy, kurczy się w tajemniczy sposób.

Poza tym eksperyment z przeniesieniem biegania na godziny poranne nie zakończył się sukcesem. Jestem nocnym markiem i nie znoszę wysilać się rano. A wieczorem nie mogę przez warsztaty – biegamy zatem we środy i piątki.

Miałem okres zwątpienia. To wszystko przez zainaugurowany w październiku sezon niskich temperatur. Jak można wyjść z ciepłego mieszkania, kiedy na zewnątrz zimno albo zacina deszcz? Ale okazało się, że bieganiu to nie przeszkadza – a nawet służy, łatwiej jest bowiem przy takiej temperaturze wypromieniować ciepło, którego podczas 20-minutowych seansów powstaje całkiem sporo.

W dodatku chciałem być mądrzejszy niż Jeff Galloway. W swej książce daje on wyraźne wskazówki, jak dobierać ubiór do warunków atmosferycznych. Ja nie byłem jednak do tego przekonany i jako że słupek rtęci znajdował się w okolicach dziesięciu stopni, założyłem do biegania długie spodnie i bluzę. Myślałem, że znam się lepiej, a niewiele brakowało, żebym nie ukończył biegu z przegrzania. Przesadziłem. Człowiek uczy się na błędach.

Już niedługo zawody. Przebiegłem 5,5 km, więc 5 km nie powinno być wielkim problemem. Trzeba tylko obudzić wewnętrznego wojownika ;-)

Ten wpis został opublikowany w kategorii 7 tydzień. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „A my wciąż biegamy

  1. dobiegu.pl dobiegu.pl pisze:

    Mateusz a jak wyszły zawody? :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>