Cel biegowy na 2016 r.

Trudno nam czasem się zmobilizować do biegania, ale już za kilka dni rozpoczniemy Nowy Rok, a wraz z nim zapewne będziemy mieć noworoczne postanowienia. Niektórzy z nas pewnie postanowią, że przestaną jeść słodycze, inni pewnie założą, że zaczną więcej chodzić na siłownie, co niektórzy wyznaczą sobie nowe cele zawodowe, a my z kolei zachęcamy do wyznaczenia sobie celu biegowego na 2016 r.

Dla ułatwienia Wam zadania podpowiadamy jakie mogą być cele biegowe:

- dla osób, które chcą w ogóle zacząć biegać polecamy założyć, że w styczniu i lutym i będziecie wychcodzić na marszo biegi. Polegać by to miało na tym, że pierwsze treningi biegowe min. 2 razy w tygodniu po 30-40 min wykonywać troszkę maszerując, troszkę biegnąc. Pamiętajcie, że nie chodzi o to, żeby nagle przebiec 5 km, tylko rozkładajcie treningi tak, żeby mieć siłę systematycznie trenować.

- dla osób, któe już biegają, startują w zawodach, lub chciałby zacząć startować w zawodach proponujemy kolejne starty, ale już w określonym czasie, np. 10 km w 50 min, półmaraton poniżej 2 godz itp

- dla osób, które już biegają ale szukają nowych wyzwań, proponujemy założyć, że spróbujemy jakiegoś biegu górskiego. W Polsce jest bardzo dużo biegów organizowanych w górach i każdy powinien bezproblemowo znaleźć coś dla siebie.

- niektórzy z nas mają problem z systematycznym treningiem więc celem na nowy rok może być właśnie systematyczne trenowanie np. 3 razy w tygodniu plus jested dzień w weekend.

To oczywiście tylko nasze propozycje na wyznaczenie sobie celu biegowego na 2016 r. Będzie nam bardzo miło jak podzielicie się z nami swoimi pomysłami w komentarzach na facebooku. Być może Wasz cel będzie też inspiracją dla innych.

Trzymamy za Was kciuki!!! :)

Dodatkowo z  miłą chęcią pomożemy komuś w realizacji celu biegowego przekazując jedną z naszych książek w prezencie na Nowy Rok. Aby otrzymać książkę należy w komentarzu na naszym profilu na facebooku, pod postem dotyczącym celów biegowych na 2016 r napisać dlaczego właśnie Tobie, książka może ułatwić osiągnięcie celu biegowego. Na komentarze czekamy do 31 grudnia 2015 r. Wybierzemy jeden komentarz, który nas przekona najbardziej. Jego auto otrzyma od nas jedną z naszych pozycji, która będzie najbardziej spójna z wyznaczonym celem.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii do biegu. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz