Napisali o nas

 

Każdy biegacz słyszał o bieganiu metodą Gallowaya – startując w maratonie należy robić minutowe przerwy na marsz w ściśle określonym odstępie czasu (w Polskich warunkach np. co 2,5 km – przy bufetach i w połowie między nimi). Ale wydane właśnie w Polsce “Bieganie metodą Gallowaya” pokazuje, że ta metoda to coś więcej niż jeden pomysł.
Jeff Galloway, kiedyś wielki biegacz, a od lat jeszcze większy popularyzator biegania opisuje treningi od początkującego biegacza do zaawansowanego półmaratończyka (maraton został przeniesiony do osobnej książki). Na swoich zajęciach z kilkoma rzeczami bym dyskutował – np. z zaleceniem oszczędnej pracy rąk albo pomijaniem w zasadzie podbiegów w planie treningowym. Ale to nie są moje zajęcia, tylko książka mistrza, więc jeśli ktoś chce zaufać jego metodzie, to proszę bardzo.

Bardzo podoba mi się duża dbałość Gallowaya o trening wzmacniający, ćwiczenia rozciągające, trening uzupełniający. Świetny jest rozdział o treningu mentalnym, który zwykle bywa zbywany jednym hasłem “wizualizacja”. Dobry rozdział o bieganiu kobiecym – jak biegać po ciąży, co z biustem, kiedy się karmi, a jak wpływa na bieganie miesiączka.

Kartkując książkę co chwila można trafić na ciekawostkę nie znaną z polskiej literatury biegowej. Np. w tabelkach “Jakich postępów możesz się spodziewać” po sześciomiesięcznym treningu wg metody Gallowaya – przy wyniku 4:30 w maratonie możesz poprawić się nawet o pół godziny, ale przy 3:05 maksymalnie o Sam zresztą sprawdź.

Metoda marszobiegowa nie jest dla mnie imponującym sposobem pokonywania maratonów ani treningu biegowego. Ale dla wielu początkujących biegaczy to świetny krok w stronę mocniejszego biegania. Jak zapewnia Galloway – bezpieczniejszy, chroniący przed kontuzjami. Z resztą – kontuzjom i domowym sposobom ich zwalczania też poświęcony jest w książce spory rozdział.

“Bieganie metodą Gallowaya” to dobra lektura i dla czytelników, którzy chcieliby tej metodzie zaufać, i dla tych, którzy chcą wzbogać swoje metody treningowe. Będzie o czym myśleć na długich wybieganiach.

Wojciech Staszewski (trener amatorów, dziennikarz)
http://polskabiega.sport.pl/
21 października 2011


We wrześniu na rynku pojawiło się drugie wydanie książki autorstwa Jeffa Gallowaya – twórcy metody pokonywania maratonów marszobiegiem. Jednak nie przypadkowym, w sytuacji, gdy biegacz przeliczył się ze swoimi siłami i zaczął iść na 35. kilometrze. Metoda ta zakłada przeplatanie biegu z marszem od samego początku aż do końca i można dzięki niej osiągać bardzo dobre wyniki. W drugim wydaniu książki “Bieganie metodą Gallowaya” przeczytamy o tym jak zacząć biegać i jak przygotować się do biegów na popularnych dystansach – 5 km, 10 km i do półmaratonu.

Jeff Galloway to amerykański biegacz i trener, autor metody pokonywania długich dystansów pod postacią planowanego marszo-biegu. Rekordzista Stanów Zjednoczonych w biegu na 10 mil z 1973 roku z czasem 47.49. Od wielu lat prowadzi trening biegaczy-amatorów. Ma stałą rubrykę w amerykańskim wydaniu miesięcznika Runner’s World. Na czym polega jego nieoceniona dla debiutantów (i nie tylko!) metoda?

Oryginalna książka zawierała program treningowy do biegu na 10 km i do maratonu. Ponieważ Jeff napisał niedawno książkę w całości poświęconą maratonom, postanowił usunąć trening do maratonu z “Biegania metodą Gallowaya”. Dodał natomiast program przygotowań do bardzo popularnych biegów od 5 km do półmaratonu.

Co znajdziemy w drugim wydaniu:
- Programy treningowe do biegu na 5 km i do półmaratonu.
- Omówienie kwestii pomiarów tętna jako składnika treningów.
- Koncepcję przerw na marsz na wszystkich dystansach.
- Informacje na temat treningów w skrajnym upale i zimnie.
- Rozdział poświęcony motywacji i treningowi mentalnemu.
- Informacje na temat odżywiania.
- Szczegółowe analizy kontuzji i ich leczenia, w tym dotyczących problemów z
podeszwą stopy, takich jak zapalenie powięzi stopy i ostrogi piętowe, oraz specjalny
raport na temat urazów pasma biodrowo-piszczelowego.
- Informacje o specjalnych potrzebach starszych biegaczy, z naciskiem na
spalanie tłuszczu i znaczenie odpoczynku.

Wydawca obiecuje, że “Bieganie metodą Gallowaya” to lektura dla biegaczy na wszystkich szczeblach zaawansowania – kompletny przewodnik po świecie biegaczy. W książce znajdziemy programy treningowe do zawodów na trzech dystansach – 5, 10 i 21,097 km.

Książka sprzedała się już w ponad 400 000 egzemplarzy od swojego pierwszego wydania w roku 1984.

W najbliższym czasie będziecie mogli przeczytać na www.polskabiega.pl wybrane rozdziały z książki.

http://polskabiega.sport.pl/
11 października 2011


Bieganie metodą Gallowaya

Czy 200 tysięcy wychowanych biegaczy to dużo dla trenera? Czy doskonała metoda, która popularna jest wśród biegaczy to sukces? Jeff Galloway daje się teraz poznać Polakom dzięki książce “Bieganie metodą Gallowaya”.

Jeff Galloway to światowej klasy sportowiec. Jako członek kadry olimpijskiej w 1972 roku, Jeff rywalizowal z najlepszymi na świecie zawodnikami w Europie, Afryce i byłym Związku Radzieckiego. Złamał rekord USA na 10-mil. Wśród jego sukcesów są Road Race Peachtree, Honolulu Marathon, Atlanta Marathon i wiele innych. Nie dziwi więc, że Jeff w końcu zdecydował się podzielić sekretami swojej doskonałej formy.

O co chodzi? Przede wszystkim najważniejsza jest przyjemność biegania. Dlatego autor sporą część książki poświęca metodą, które pozwolą początkującym zabrać się za bieganie, a profesjonalistom czasem wykrzesać więcej energii do swojej pasji. Autor dokładnie wyjaśnia o co chodzi w jego marszobiegu, który najefektywniej trenuje mięśnie i pozwala zrzucać zbędne kilogramy. System ten jest, według mnie, najefektywniejszym sposobem przygotowania się do zawodów oraz podłapania kondycji.

Jeff napisał książkę, która uzupełnia wiedzę tych, którzy mają już doświadczenie ale także wprowadza w świat biegania żółtodziobów. Jak dobrać obuwie, strój? Ile razy tygodniowo trenować? Samemu czy w grupie? To tylko niektóre z pytań znajdujących odpowiedź u Jeffa Gallowaya.

Książki nie porównuję z omawianą niedawno pozycją autorstwa Danielsa. Ta bowiem od razu skierowana jest dla bardziej wtajemniczonych biegaczy. Galloway trafia z kolei do każdego, choć nie ze wszystkimi sprawami poruszonymi w książce się zgadzam.

Jeśli jednak chcesz zacząć biegać – ta książka jest dla Ciebie, bo lepszej pozycji na polskim rynku nie znajdziesz!

Jeff Galloway, “Bieganie metodą Gallowaya”, Septem, 2011.

http://www.biegamsobie.pl/
http://ksiazka-online.pl/index.php/
06 października 2011


„Bieganie metodą Gallowaya. Ciesz się dobrym zdrowiem i doskonałą formą! Wydanie drugie” to lektura dla biegaczy na wszystkich szczeblach zaawansowania. Jest to kompletny przewodnik po świecie biegów, a ponadto prezentuje programy treningowe do zawodów na trzech dystansach. Książka pokazuje nowicjuszom jak rozpocząć bieganie i w nim wytrwać. Zawiera również poważne rady dotyczące treningu dla zawodników. Zachęci cię do działania i podtrzyma Twoją motywację, tak by bieganie stało się Twoim sekretem dobrego zdrowia na całą resztę życia!

Książka autorstwa Jeffa Gallowaya trafiła na polski rynek we wrześniu 2011 roku. Sprzedała się już w ponad 400 000 egzemplarzy na całym świecie od swojego pierwszego wydania w roku 1984 i jest znana wśród biegaczy jako najlepsza kiedykolwiek opublikowana praca na temat sztuki i nauki biegania. Jeff Galloway to biegacz światowej klasy, który zdecydował w latach 80., że jego życiową misją będzie uczenie innych jak biegać, dzięki czemu dbałość o sprawność fizyczną stanie się na stałe elementem ich życia.

http://biegajznami.pl/Ksi%C4%85%C5%BCki/Bieganie-metod%C4%85-Gallowaya
30 września 2011


Od swojego pierwszego wydania w 1984 roku książka sprzedała się już w ponad 400 000 egzemplarzy i jest znana wśród biegaczy jako najlepsza kiedykolwiek opublikowana praca na temat sztuki i nauki biegania.
Bieganie metodą Gallowaya. Ciesz się dobrym zdrowiem i doskonałą formą! fot: materiały prasowe

Autor książki Jeff Galloway to biegacz światowej klasy, który zdecydował w latach 80., że jego życiową misją będzie uczenie innych, jak biegać, dzięki czemu dbałość o sprawność fizyczną stanie się na stałe elementem ich życia.

Oryginalna książka zawierała program treningowy do biegu na 10 km i do maratonu. Ponieważ Jeff napisał niedawno książkę w całości poświęconą maratonom, postanowił usunąć trening do maratonu z Biegania metodą Gallowaya, a dodał program przygotowań do bardzo popularnych biegów na 5 km i do półmaratonu, zostawiając również rozkład treningów do biegu na 10km.

Co nowego w drugim wydaniu:

• Programy treningowe do biegu na 5 km i do półmaratonu.
• Mniejszy nacisk na pomiary tętna jako składnik treningów.
• Koncepcja przerw na marsz wprowadzona na wszystkich dystansach.
• Dużo więcej informacji na temat treningów w skrajnym upale i na zimnie.
• Nowy rozdział poświęcony motywacji i treningowi mentalnemu.
• Najaktualniejsze informacje na temat odżywiania.
• Więcej szczegółowych analiz kontuzji i ich leczenia, w tym dotyczących problemów z podeszwą stopy, takich jak zapalenie powięzi stopy i ostrogi piętowe, oraz specjalny raport na temat urazów pasma biodrowo-piszczelowego.
• Większa koncentracja na szczególnych potrzebach starszych biegaczy, z naciskiem na spalanie tłuszczu i ważność odpoczynku.

Bieganie metodą Gallowaya to lektura dla biegaczy na wszystkich szczeblach zaawansowania. Jest to kompletny przewodnik po świecie biegów, a ponadto prezentuje programy treningowe do zawodów na trzech dystansach. Książka pokazuje nowicjuszom, jak rozpocząć bieganie i w nim wytrwać. Zawiera również poważne rady dotyczące treningu dla zawodników. Zachęci cię do działania i podtrzyma Twoją motywację, tak by bieganie stało się Twoim sekretem dobrego zdrowia na całą resztę życia!

O autorze:
Jeff urodził się w Raleigh w Północnej Karolinie, zaczął biegać w liceum i aż do ostatniego roku nauki był „przeciętny”, ale wtedy został mistrzem stanu w biegu na 3 km. Studiował na Wesleyan University i startował w całej Ameryce w zawodach na bieżni i przełajowych. Przygotowując się do olimpiady w 1972 roku, Jeff spędził dwa miesiące razem z Frankiem Shorterem i Jackiem Bachelerem na treningach górskich w Vail w stanie Kolorado. Wszyscy trzej zakwalifikowali się na tamte igrzyska. Według biegacza i pisarza Joe Hendersona Jeff „… powinien startować na olimpiadzie w maratonie, ale zamiast tego wszedł w skład drużyny walczącej w biegu na 10 km, a następnie pomógł swojemu przyjacielowi Jackowi Bachelerowi w biegu na dłuższym dystansie”.

W roku 1973 Jeff ustanowił rekord Stanów Zjednoczonych w biegu na 10 mil. Zwyciężył w pierwszym Atlanta Marathon, mając 18 lat, i był też pierwszym zwycięzcą wyścigu Atlanta Peachtree Road Race w roku 1970. W połowie lat 70. zaczął stosować program treningowy kładący nacisk na większą ilość odpoczynku i na zmniejszenie tygodniowego kilometrażu w połączeniu z biegiem na długi dystans co drugi tydzień. Mając 35 lat, przebiegł maraton Houston-Tenneco z czasem 2:16. Jeff spędza teraz w trasie około połowy swojego czasu. Z powodu napiętego rozkładu zajęć często biega 3-8 km dwa albo trzy razy dziennie. Ogólnie przebiega blisko 100 km tygodniowo. Do chwili obecnej przebiegł ponad 120 maratonów, w których startuje 3-4 razy do roku. Co 10 lat powraca na linię startową maratonu w Atlancie, gdzie miało miejsce jego pierwsze zwycięstwo, i próbuje poprawić swój czas 2:56,który uzyskał, mając18 lat. Jak do tej pory mu się to udaje. W roku 1993, mając 48 lat, pobiegł tuż poniżej 2:51.

Książka “Bieganie metodą Gallowaya. Ciesz się dobrym zdrowiem i doskonałą formą!” będzie miała swoją premierę 8 września 2011 roku. Na polskim rynku i ukaże się nakładem Wydawnictwa Helion SA w marce Septem.

Książkę “Bieganie metodą Gallowaya. Ciesz się dobrym zdrowiem i doskonałą formą!” autorstwa Jeffa Gallowaya objęły patronatem medialnym : Program 3 Polskiego Radia (Główny patron medialny ), audycja radiowej Trójki” – “Biegam, bo lubię”.

http://www.polskieradio.pl/9/202/Artykul/429171,-Bieganie-metoda-Gallowaya-Ciesz-sie-dobrym-zdrowiem-i-doskonala-forma-
31 sierpnia 2011


Miło nam poinformować, że na rynku wydawniczym pojawiła się właśnie kolejna pozycja przeznaczona dla miłośników biegania. Jest to drugie wydanie książki Jeffa Gallowaya pt. “Bieganie metodą Gallowaya. Ciesz się dobrym zdrowiem i doskonałą formą!”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Helion SA.

“Bieganie metodą Gallowaya” od swojego pierwszego wydania, ktore pojawiło się w 1984 roku sprzedało się na całym świecie już w ponad 400.000 egzemplarzy. Jeff Galloway to biegacz światowej klasy, który zdecydował w latach 80, że jego życiową misją będzie uczenie innych, jak biegać i dbać o swoją sprawność fizyczną.

Oryginalne wydanie książki zawierało szczegółowy program treningowy do biegu na 10 km i do maratonu. W najnowszym wydaniu plan przygotowań do maratonu został zastąpiony programem przygotowań do biegów na krótszych dystansach: 5 km i do półmaratonu.

Co nowego w drugim wydaniu:
- Programy treningowe do biegu na 5 km i do półmaratonu.
- Mniejszy nacisk na pomiary tętna jako składnik treningów.
- Koncepcja przerw na marsz wprowadzona na wszystkich dystansach.
- Dużo więcej informacji na temat treningów w skrajnym upale i na zimnie.
- Nowy rozdział poświęcony motywacji i treningowi mentalnemu.
- Najaktualniejsze informacje na temat odżywiania.
- Więcej szczegółowych analiz kontuzji i ich leczenia, w tym dotyczących problemów z podeszwą stopy, takich jak zapalenie powięzi stopy i ostrogi piętowe, oraz specjalny raport na temat urazów pasma biodrowo-piszczelowego.
- Większa koncentracja na szczególnych potrzebach starszych biegaczy, z naciskiem na spalanie tłuszczu i ważność odpoczynku.

Pomimo oficjalnej daty wydania książki ustalonej na 8 września książka jest już dostępna w sprzedaży. Możecie kupić ją w księgarniach oraz za pośrednictwem strony internetowej Septem.pl, na której jest ona dostępna w promocyjnej cenie 36,27 zł.

Jak czytamy w oficjalnych materiałach zapowiadających książkę: “Bieganie metodą Gallowaya” to lektura dla biegaczy na wszystkich szczeblach zaawansowania. Jest to kompletny przewodnik po świecie biegów, a ponadto prezentuje programy treningowe do zawodów na trzech dystansach. Książka pokazuje nowicjuszom, jak rozpocząć bieganie i w nim wytrwać. Zawiera również poważne rady dotyczące treningu dla zawodników. Zachęci cię do działania i podtrzyma Twoją motywację, tak by bieganie stało się Twoim sekretem dobrego zdrowia na całą resztę życia!”

Książkę “Bieganie metodą Gallowaya. Ciesz się dobrym zdrowiem i doskonałą formą!” objęły patronatem medialnym Program 3 Polskiego Radia, audycja radiowej “Trójki” – “Biegam, bo lubię”, akcja “Polska Biega” oraz portale Sport.pl, MaratonyPolskie.PL i magazyn “Runner’s World”.

http://maratonypolskie.pl/mp_index.php?dzial=1&action=7&code=9186&bieganie
30 sierpnia 2011

Możliwość komentowania jest wyłączona.