Tydzień 8

Co Cię czeka w tym tygodniu?

Co Cię czeka w tym tygodniu?

Zaczniesz od treningu uzupełniającego: biegi w wodzie, trening na maszynach do ćwiczeń (19 minut) albo wolnego – Twój wybór :) Potem będziesz biegał i maszerował przez 20 minut (tak samo, jak w ubiegłym tygodniu). Czeka Cię także chwila wytchnienia: dzień wolny, czyli raj dla leniuchów :) , a na koniec bieg/marsz na 3-5 km – lajcik ;)

Dobra wiadomość: będziemy Ci towarzyszyć na każdym kroku :)
Bądź gotowy do biegu!

Poniedziałek: Wolne albo TU

Jak poszły wczorajsze zawody? Pewnie zakończyły się sukcesem, ale i tak piszcie. Ciekawość nas zżera :) Dzisiaj możecie zrobić sobie zasłużony dzień wolny. Kto jednak chce poćwiczyć – gratuluję wytrwałości. Brakuje już aktywności, co? ;)

A jutro… biegamy. I maszerujemy :)
Bądź gotowy do biegu!

Wtorek: 20 min biegu/marszu

Biegamy i maszerujemy, pewnie Was zaskoczyłam ;)
Dzisiaj kilka słów o Entuzjaście, kolejnym wcieleniu biegacza, czyli drugim etapie (pierwszym był Początkujący/Nowicjusz):
Entuzjastę satysfakcjonują biegi same w sobie – wchodzi w nowy świat. Kiedy opuści bieg może czuć się winny, co raczej nie zdarza się Początkującemu. Entuzjasta biega dla zdrowia lub rozrywki i nie czuje potrzeby robienia z tej aktywności czegoś więcej.

A jutro o Zawodniku…
Bądź gotowy do biegu!

Środa: Wolne albo TU

Jak obiecałam, dzisiaj kilka słów o kolejnym wcieleniu biegacza, czyli trzecim etapie. Jest nim Zawodnik.
Dla Zawodnika głównym motorem działania jest współzawodnictwo. Stajesz się nim, kiedy zaczynasz planować swoje treningi pod kątem startów w zawodach. Co bardzo ważne: dla zawodnika ważny jest duch rywalizacji. Nie wszyscy Entuzjaści przechodzą jednak przez ten etap.

A jutro… biegamy, biegamy :)
Bądź gotowy do biegu!

Czwartek: 20 min biegu/marszu

Wczoraj była chwila wytchnienia, dzisiaj jest chwila dla biegu. Przyznajcie, trochę Wam go już brakuje :) Biegamy przez 20 minut, pamiętając o zbawiennej roli marszu. Tempo, tempo! :)

A jutro… przecież wiecie :)
Bądź gotowy do biegu!

Piątek: Wolne albo TU
Dzisiaj robicie sobie wolne albo ćwiczycie – Wasza wola :) Zdradzę Wam kolejne wcielenie biegacza, czyli czwarty już etap: jest nim Sportowiec.
Dla Sportowca ważniejsza jest realizacja własnego potencjału niż kolekcjonowanie czasów i trofeów (to priorytety Zawodnika). Bycie sportowcem jest pewnym stanem umysłu, dla którego nie ma znaczenia bieg, wyniki ani miejsce grupie biegaczy.

Sobota: WOLNE

Robimy sobie wolne, tym bardziej, że jutro czeka nas bieg/marsz na 3-5 km.

Ciekawostka: jak spalić pół kilo na rok?

Spalając trochę tu, trochę tam…

1. Wchodzenie po schodach zamiast korzystania z windy.
2. Parkowanie każdego dnia pół kilometra od swojego biura.
3. 800-metrowy spacer po kolacji.
4. Ćwiczenia na rowerze stacjonarnym albo na ergometrze wioślarskim przez 5 minut dziennie.

A jutro… nasz ostatni wspólny bieg…, ale nie ostatni w ogóle! :)
Bądź gotowy do biegu!

Niedziela: bieg/marsz na 3-5 km
Dzisiaj nasza wspólna przygoda z bieganiem dobiega celu. Ale w każdym z nas zostało zasiane ziarenko, które teraz właśnie kiełkuje, a kiedyś rozkwitnie w całej okazałości jako Biegacz – piąte wcielenie biegacza, a zarazem ostatni etap.

Biegacz to najlepszy z etapów, który łączy w sobie najlepsze elementy wszystkich poprzednich. Dla Biegacza głównym wątkiem jego życia nie jest bieganie. Może to być rodzina, przyjaciele czy praca. Bieganie jest już integralną częścią programu dnia – jak jedzenie, sen albo rozmowa.
Biegacz doświadcza radości typowej dla każdego etapu i bierze z nich to, co najlepsze. Może przezywać na nowo pasję odkrywania Początkującego, docenić typową dla Entuzjasty równowagę między dbałością o sprawność a zapałem, dzielić ambicję Zawodnika i utożsamiać się z poszukiwaniami Sportowca.
Biegacz połączył i zrównoważył w sobie wszystkie te etapy, dlatego może cieszyć się ich pozytywnymi i twórczymi aspektami, a wzbogacają jego życie.

Nasza wspólna przygoda z bieganiem dobiega celu. Ale w każdym z nas zostało zasiane ziarenko, które teraz właśnie kiełkuje, a kiedyś rozkwitnie w całej okazałości jako Biegacz – piąte wcielenie biegacza!

Zobacz wpisy z 8 tygodnia

Możliwość komentowania jest wyłączona.