Bieganie Sport

Czy można biegać po chodniku?

Odpowiedź na to pytanie zależy tak naprawdę od miejsca zamieszkania i rodzaju ulicy, po której biegasz. Wiele miast ma chodniki, które są wystarczająco szerokie, aby dwie osoby mogły wygodnie iść obok siebie, więc w wielu miejscach można biegać po chodniku. Istnieją również ścieżki, które są przeznaczone specjalnie dla biegaczy, takie jak ścieżki do biegania w parkach lub wzdłuż rzek.

Jednak niektóre ulice mają wąskie chodniki, które mogą zmusić Cię do wejścia w ruch uliczny, jeśli chcesz kontynuować jogging w dół drogi, zamiast iść po przeciwnej stronie ruchu. Jeśli tak się stanie, bądź świadomy otoczenia i uważaj na samochody skręcające w podjazdy lub parkingi w pobliżu skrzyżowań, aby uniknąć potrącenia przez pojazd podczas joggingu na wąskich chodnikach!

Bieganie a prawo

Bieganie nie jest nielegalne. Bieganie nie jest nielegalne na publicznych ulicach, w publicznych parkach i innych miejscach publicznych. Jeśli uprawiasz jogging lub spacerujesz z grupą, zwykłą uprzejmością jest przepuszczanie innych, jeśli nadchodzą z tyłu.

Dodaj komentarz

Zapraszamy również na serwis sportowy: Łączy Nas Pasja